Mobil Destek Ekibi

Mobil destek ekibimiz, cihazınızla ilgili her türlü teknik konuda bulunduğunuz yere gelerek hizmet verir. Telefonunuzun arızalanması durumunda, geçici telefon temin edip, arızalanan telefonunuzu sizin adınıza teknik servise ulaştırır ve tamir edilmesini saglar.

Mobil destek ekibimizden sadece aktif Red Elite üyeleri hizmet alabilirler. Hizmetten faydalanmak için 8008'i, sabit hatlardan 0542 7008 000*'i arayabilirsiniz.

*Sabit numaradan yapılan aramalar, aramanın yapıldığı operatörün tarifesi üzerinden ücretlendirilir.


 • Esaslar
  • Bu hizmet sadece aktif Red Large ve Red Elite üyesi müşteriler için geçerlidir.
  • Müşterilerin, hizmet talebinde bulunabilmesi için, talep tarihi itibariyle Telsim Red programı üyesi olması ve yıllık tahsis edilen, 3 talep hakkını tamamlamamış olması gerekmektedir.
  • Müşteriler, mobil teknik hizmet ekibinden, Telsim Red programına üyeliğin aktif olduğu tarihten itibaren başlayan 1 yıllık süre içersinde en fazla 3 defa hizmet talebinde bulunabilir.(1 yıllık süre dolmadan, üyelik iptali ve yenilenmesi durumunda, ilk aktivasyon tarihi geçerli olacaktır)
  • Kesinleşen randevular için, randevu saatinden 6 saat öncesine kadar, müşteri hizmetlerine haber verilmesi durumun da iptal/değişiklik yapabilir. Müşteri tarafından, bü süre içinde bildirim yapılmaması durumunda, ziyaret gerçekleşmiş sayılarak, yıllık hakkından 1 talep gerçekleşmiş sayılır.
  • Mobil teknik hizmet ekibinin hizmet kapsamında, müşteri cihazının ilgili teknik servise yönlendirilmesi sırasında iletişiminin aksamaması için yedek cihaz tahsis edilmektedir. Yedek cihaz, Mobil teknik hizmet ekibinin hizmeti için tedarik edilen cihaz stoğundan tahsis edilir ve stoklarla sınırlıdır. Yedek cihaz modeli, müşteri cihazı ile birebir aynı olmak zorunda değildir.
  • Tahsis edilen yedek cihazın, hasarlı teslimi durumunda, yetkili servis firması Teleservice tarafından belirlenen onarım ücreti, firma hesabına müşteri tarafından yatırılması gerekmektedir. (Tahsis edilen yedek cihazın hasarlı olup olmadığını Red Team personeli tarafından kontrol edilecek herhangi bir arıza durumunda cihazın bedeli aboneden tahsil edilecektir. Tahsil Red Team tarafından Post Cihaz ile tahsil edilecektir.)
  • Mobil teknik hizmet ekibi, arızalı cihazı teslim alırken, garanti kapsamında tamir edilip edilmeyeceği konusunda yorum yapamaz. Cihaz teslim alınırken, gözle görülür hasar durumu tutanağa işlenir,darbeye bağlı iç hasar yada sıvı teması tespiti, servis tarafından yapılan detaylı kontrollerden sonra kesinleşir.
  • Cihazın tamiri, anlaşmalı Samsung ve Tekin iletişim firması tarafından yapılır, bu firmalar tarafından destek verilmeyen cihazlar için, ilgili cihazın distribütör firması tarafından yetkilendirilmiş servis noktalarında işlem yaptırılır. Hizmet sadece, Vodafone tarafından satılmış cihazlar için geçerlidir.
  • Yetkili Teknik Servisler tarafından verilen kararlar ve yapılan tespitler, Mobil teknik hizmet ekibi tarafından değiştirelemez, iptal edilemez.
  • Cihaz mobil teknik hizmet ekibine verilmeden önce tüm bilgi yedeklemelerinin cihaz sahibi tarafından yapılmış olması gerekmektedir. mobil teknik hizmet ekibi yedek cihaz tahsis etme, geri alma işlemleri sırasında oluşacak müşteri veri kaybından sorumlu değildir.
  • Cihaz servis işlemleri sonucunda (Parça değişimi, onarım, yazılım, yüklem) kişisel bilgi ve ayarların tekrar geri yüklenemeyecek şekilde silinmesi mümkün olabileceğinden, bu nedenle oluşabilecek kayıplardan Vodafone Mobile Operation Ltd. sorumlu değildir.
  • Müşteriye ait cihaz üzerinde bırakılan, kişisel bilgilerin sorumluluğu, müşteriye aittir. Bilgi güvenliği için, müşteri, cihazdaki kişisel verileri silmekle yükümlüdür.
  • Garanti dışı tamirlerde, müşteri önceden aranarak fiyat belirtilecek ve ücret ilgili servis hesabına yatırıldıktan sonra tamirat işlemi yapılacaktır.(Garanti kapsamı dışında olan cihazın tamiri durumunda teknik servis onarım bedeli belirler ve Red Team aboneye üçretle ilgili bilgi verir abonenin onaylanması durumunda Mobil Post cihaz ile yatırım alınır ve tamir edilir)
  • Cihaz Tamir koşulları, ürünün kullanma kılavuzunda belirtildiği şekildedir.
  • Kullanıcı hatalarından kaynaklanan ve cihaz kullanma kılavuzuna aykırılıktan kaynaklanan tüm arızalar garanti kapsamı dışındadır. Garanti kapsamı dışında oluşan arıza ve cihazlar için ücret talep ederek işlem yapılır Yetkili servis tarafından, yetkili servis dışında yapılan müdaheleler saptanırsa, cihaz garanti kapsamı dışında işlemi görür. Servis tarafından verilen kararlara Vodafone Mobile Operation Ltd. müdahelde bulunamaz.
  • Sıvı teması cihazı garanti kapsamı dışında bırakır. Sıvı teması cihazda zincir arızalara neden olacağından yapılan onarımlar içinde servis tarafından garanti verilmez.
  • Üretici tarafından SIM kilitli olan cihazlara, sonradan SIM kilidi kaldırılmış ise, servis tarafından fabrika ayarlarına dönüş işlemleri uygulanabileceği gibi bu işlemlerden sonra cihazın SIM kilidinin tekrar aktif hale gelebilme durumunu, cihaz sahibi kabul etmekte ve bilmekle yükümlüdür.
  • Servis süresi maksimum 30 iş günüdür