Deneyiminizi kişiselleştirmek ve size uygun içerikleri sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Hukuki şartlar ve gizlilik politikalarında belirtilen koşullarını okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

Twitter SMS

Telsim'den Kuzey Kıbrıs'ta bir ilk: Twitter'a SMS ile ücretsiz bağlanın!

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olan Twitter'a Telsim ile bağlanın. Artık her an her yerde Twitter'da takip ettiğiniz kişilerin "tweet"lerini cep telefonuzda görebilir ve SMS göndererek tweet yapabilirsiniz. Böylece, gün boyunca zevkle takip ettiğiniz Twitter'a bağlı kalabilir ve bir SMS kolaylığında kontaklarınızla iletişiminizi sürdürebilirsiniz. Üstelik Twitter SMS servisini kullanmanız için, son teknoloji bir cep telefonuna sahip olmanıza gerek yok. Bu servisi SMS alıp gönderebilen tüm cep telefonlarında kullanılabilirsiniz.

Artık Twitter'a sürekli girmenize gerek kalmadan tüm gelişmeler bir SMS ile cebinizde!

Hemen START yazıp, 2444'e gönderin, Twitter keyfi cebinizi gelsin!

Nasıl Kullanırım?

Twitter'a cep telefonundan veya webden kaydolmanız gerekmektedir.

Web Kanalı ile kaydolmak için: Twitter hesabınızı açtıktan sonra sırasıyla Settings ve Mobile seçeneklerini takip edip telefon numaranızı kayıt edin.

Cep Telefonu ile kaydolmak için: "START" yazıp 2444'e gönderin. Twitter'dan gelen mesajlarda sırasıyla kullanıcı isminiz ve şifreniz istenecektir. Onay mesajını beklemeden bir sonraki aşamaya geçmeyiniz. Son olarak "OK" yazıp 2444'e göndermeniz istenecektir. Bu aşamadan sonra işleminizin başarıyla tamamlandığı mesajını alacaksınız.

Tweet göndermek için: "tweet"lerinizi SMS ile 2444'e gönderin

Takip ettiğiniz kişilerin tweet'lerini SMS ile cep telefonuna almak için: Twitter web sayfasında takip etmek istediğiniz kullanıcının isminin üstüne geldiğinizde sol alt köşede çıkan telefon simgesine tıklamanız yeterli. Aynı işlemi cep telefonunuzdan yapmak için ise "FOLLOW kullanıcı adı" (takip etmek istediğiniz kişinin kullanıcı adı) yazarak 2444'e SMS göndermeniz yeterli.

Twitter SMS servisini kullanarak hangi komutlar ile SMS ile neler yapabileceğinizi görmek için Twitter Yardım Merkezi'ni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ne Kadar Öderim?

2444 ile SMS almak ve göndermek tamamen ücretsizdir.

İpuçları

Genel hatlarıyla Twitter'ın cep telefonları için uygulamakta olduğu yönlendirmelere ulaşabilirsiniz.

ON: Yetki verdiğiniz tüm Twitter güncellemelerinin bildirimlerini açar.OFF, STOP, QUIT, END, CANCEL veya UNSUBSCRIBE: Tüm bildirimleri kapatır.ON kullanıcıadı: Telefonunuzda belirli bir kişinin bildirimlerini açar. Örnek: ON kktctelsimOFF kullanıcıadı: Telefonunuzda belirli bir kişinin bildirimlerini kapatır. Örnek: OFF canerFOLLOW kullanıcıadı: Bu komut belirli bir kişiyi takip etmeye ve SMS bildirimlerini almaya başlamanızı sağlar. Örnek: FOLLOW mertUNFOLLOW kullanıcıadı: Bu komut belirli bir kişiyi takip etmeyi bırakmanızı sağlar. Örnek:UNFOLLOW cananLEAVE kullanıcıadı: Bu komut belirli bir kişiyi takip etmeyi bırakmadan (UNFOLLOW) kişinin SMS bildirimlerini almayı durdurmanızı sağlar. www.twitter.com'a web üzerinden girdiğinizde bu kişinin bildirimleri hâlâ web hesabınızda güncel olarak görünür. Örnek: LEAVE kktctelsimAşağıdaki komutları kullanarak özel mesajlar gönderebilir, Tweetleri favorilere ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.@kullanıcıadı + mesaj
Cevap: Mesajınızın başka birine cevap olarak gönderildiğini gösterir. Örnek: @mert Ben de o şarkıyı çok seviyorum!D kullanıcıadı + mesaj ya da M kullanıcıadı + mesaj
Direk Mesaj: bir kişiye özel mesaj göndermenizi sağlar. Örnek: D canan hazır oradayken bana da bir 100 kontör alabilir misin?RT kullanıcıadı
Retweet: başka bir kişinin son tweetini sizi takip edenlere göndermenizi sağlar. Örnek: RT ayseSET LOCATION yer adı
Profilinizdeki konum alanını günceller. Örnek: set location GazimağusaGET kullanıcıadı
Belli bir kişinin son Twitter güncellemesini alır. Örnek: get mertFAV kullanıcıadı
Bu kullanıcının son tweetini favorilerinizden biri olarak işaretler. Örnek: fav kktctelsimSTATS kullanıcıadı Bu komut belli bir kişinin kaç tane takipçisi oldugunu, kaç kişiyi takip ettiğini ve biyografi bilgisini gösterir. Örnek: stats mertHELP
help veya info yararlı bilgiler döner.

Esaslar

  • Twitter SMS servisi, Twitter tarafından sağlanan bir servistir. Servis kullanımıyla ilgili detaylı bilgiye Twitter web sitesinden ulaşılabilir. Servisin çalışmasıyla ilgili karşılaşılan hatalar KKTC Telsim sorumluluğunda değildir. SMS ile alınan güncellemelerin içeriğinden KKTC Telsim sorumlu değildir.
  • KKTC Telsim, Twitter SMS servisinin ücretlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
  • KKTC Telsim, Twitter SMS servisine adil kullanım kotası belirleme hakkını saklı tutar.
  • Twitter SMS servisinin çalışma prensibine göre 2444 numarasına gönderilen SMS'lere Twitter tarafından yanıt gönderilmemesi durumları hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayın. Özellikle daha önce SMS yada WEB kanalıyla kayıt yapılmış ise Twitter bu kayıtları kendi tarafında tuttuğundan SMS ile Start yada Başla yazarak 2444 gönderilen SMS lere yanıt dönmemektedir.Twitter kullanıcıları twitter.com adresinden Settings ve Mobile seçeneklerini takip ederek telefon numaralarının kayıtlı olup olmadığını kontrol edebilirler.

My Vodafone'la tüm işlemler artık cebinde!

  • Kalan haklarını ve faturanı takip edebilir,
  • Sana özel ayrıcalık ve avantajlardan yararlanabilir,
  • Tek tıkla paket yenileyebilir veya ek paket satın alabilir,
  • My Vodafone'a özel kampanyalardan faydalanabilirsin!
Download on the App store Get it on Google Play