Deneyiminizi kişiselleştirmek ve size uygun içerikleri sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Hukuki şartlar ve gizlilik politikalarında belirtilen koşullarını okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

Yurt Dışı Rehberi

Yurt dışına çıkmadan telefonumu kullanmak için neler yapmalıyım?

Hattınızı yurt dışında kullanmak için www.kktctelsim.com sitesinde Online İşlemler’e Self Servis şifreniz ile giriş yaparak ulaşabilir, üst menüdeki “Ayarlarım” sekmesinde “Uluslararası Arama”yı açık hale getirebilirsiniz.

Ayrıca My Vodafone uygulaması ile tüm işlemlerinizi hızlıca halledebilirsiniz. My Vodafone uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Hattımı yurt dışında kullanıma nasıl açtırabilirim?

Hattınızı yurt dışında kullanmak için www.kktctelsim.com sitesinde Online İşlemler’e Self Servis şifreniz ile giriş yaparak ulaşabilir, üst menüdeki “Ayarlarım” sekmesinde “Uluslararası Arama”yı açık hale getirebilirsiniz.

Ayrıca My Vodafone uygulaması ile tüm işlemlerinizi hızlıca halledebilirsiniz. My Vodafone uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Yurt Dışında Nasıl Arama Yapabilirim?

Gideceğiniz ülkeden, numaranın başına ‘+’ koyarak arama yapınız. Gideceğiniz ülkede telefonunuz Vodafone’u veya Vodafone’lu anlaşmalı olduğu operatörlerden kapsaması en geniş ve fiyatı en avantajlı olanı otomatik seçecektir. Cep telefonunuzun bu otomatik operatör seçme özelliği olduğundan emin değilseniz, bu seçimi telefonunuzun ayarlar menüsünden seçerek yapabilirsiniz.

Yurt Dışında internete bağlanmak için ne yapmam gerekiyor?

Türkiye ve Diğer Ülkelerde cepten internete bağlanabilmeniz için telefonunuzun ayarlarını yapılmış olması gerekmektedir.

iPhone için: Ayarlar ---> Hücresel---> Hücresel veri seçildikten sonra APN bölümüne küçük harflerle "vfinternet" yazılmalıdır.

Android için: Ayarlar--->Diğer--->Mobil Ağlar--->Mobil Veri---> Erişim Noktası Adları

Seçildikten sonra Vodafone İnternet’in içerisindeki APN'ye "vfinternet" yazılmalıdır.

Güney Kıbrıs’ta Roaming Sıkça Sorulan Sorular

Güney Kıbrıs’ta roaming servisini nasıl aktif edebilirim?

Güney Kıbrıs roaming servisinden yararlanmak için “AC” yazıp 7075’e SMS gönderebilirsiniz.

Güney Kıbrıs’ta hangi GSM hizmetlerinden yararlanabilirim?

KKTC, Güney Kıbrıs, Türkiye ve yurt dışı her yöne arama yapabilir, her yönden arama alabilir, internet ve SMS kullanımında bulunabilirsiniz. Güney Kıbrıs roaming ücretleriyle ilgili detaylar için tıklayınız.

Servisimi seyahatlerimden sonra neden kapalı tutmalıyım?

Güney Kıbrıs sınırlarında değilken roaming servisinizi kapatmalısınız çünkü Kuzey Kıbrıs sınırları içerisinde Güney Kıbrıs sınırına yakın olduğunuz durumlarda cihazınız sinyal karışıklığı nedeniyle roaming ücretlendirmesi yaşamanıza neden olabilir.

KKTC sınırları içerisindeyim ancak telefonumda Vodafone sinyali göremiyorum, Güney Kıbrıs operatör sinyali aldığımı görüntülüyorum, ne yapmalıyım?

Güney Kıbrıs roaming servisinizi “KAPAT” yazıp 7075’e göndererek kapatmanız gerekmektedir.

Güney Kıbrıs roaming servisim açık iken KKTC’de kullanım yaptığım durumda nasıl ücretlendirilirim?

Güney Kıbrıs’ta roaming servisiniz açıkken Vodafone sinyali alınan noktalarda yurt içi tarifeniz üzerinden ücretlendirilirsiniz, Vodafone sinyali tamamen koptuktan sonra Güney Kıbrıs roaming servisiniz açık ise bu servisin ücretlendirmesi devreye girmektedir.

Güney Kıbrıs roaming servisim kapalıyken Güney Kıbrıs’ta kullanım yaparsam nasıl ücretlendirilirim?

Servisiniz açık değilken telefonunuzun Vodafone sinyaline ulaşabildiği mesafelerde yurt içi standart kullanım ücretlerinden ücretlendirilirsiniz. Vodafone sinyali alamadığınız noktalarda telefonunuzun çekim gücü olmayacaktır.

Yurt içinde kullandığım tarife içeriklerim Güney Kıbrıs’ta da geçerli midir?

Hayır, yurt içinde kullandığınız tarifeniz Vodafone sinyali ile hizmet aldığınız durumlarda geçerlidir.

Hattım yurt dışında dolaşıma açık, bu durumda da Güney Kıbrıs roaming servisimi açmama gerek var mı?

Hattınızın yurt dışı dolaşımı açık olsa bile Güney Kıbrıs’ta bu servisten yararlamak için servisi açmanız gerekmektedir.

Güney Kıbrıs’ta kullanmak için internet paketi alabilir miyim?

Faturalı hat abonelerimiz Güney Kıbrıs’a internet kullanımı için haftalık 500 MB internet paketinden yararlanabilirler. Haftalık 500 MB paketini satın almak için 500 MB yazıp 7075’e SMS gönderebilirsiniz.

Red Tarife Kullanıcıları İçin: Herşey Dahil Pasaport

Esaslar

 • Her şey Dahil Red Pasaport Seçeneği ile aşağıdaki 77 ülkede tarifenizdeki her yöne dakika, SMS ve internetin tamamını yurtdışında kullanabilirsiniz.
 • Her şey Dahil Pasaport günlük 119 TL`dir.
 • Geçerli Ülkeler; Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, Bolivya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Dominik Cumhuriyeti, Elsalvador, Endonezya, Finlandiya, Fransa, Fransız Guyanası, Gana, Guatemala Cumhuriyeti, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Hindistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Jamaika, Japonya, Kanada, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kolombiya, Kosta Rika, Letonya, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Malezya, Malta, Meksika, Mısır, Moldova, Montenegro, Nijerya, Nikaragua, Norveç, Panama, Paraguay, Peru, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanyà, Rusya, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Surinam, Suudi Arabistan, Şili, Türkiye*, Ukrayna, Uruguay, Yeni Zelanda, Yunanistan
 • *Türkiye’de internetinizi ek bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz, dakika ve SMS’lerinizi ise Her şey Dahil Red Pasaport Seçeneği dahilinde kullanabilirsiniz.
 • Her Şey Dahil Pasaport kullanımı sadece geçerli ülkelerdeki anlaşmalı operatörlerde geçerlidir. Anlaşmalı operatör dışındaki kullanımlar Her Şey Dahil Pasaport kapsamına dahil edilmeyecektir. Anlaşmalı operatör listesi için tıklayınız.
 • 20 Aralık 2016 itibarıyla Herşey Dahil Pasaport tüm yeni bireysel Red abonelerine ve mevcut taahhütsüz bireysel Red abonelere otomatik olarak tanımlanmıştır. Mevcut taahhütlü bireysel Red abonelerine ise mevcut taahhütlerinin bitiminde tanımlanacaktır.
 • 20 Aralık 2016 itibarıyla Türkiye dışında yurtdışında internet kullanımı da Her Şey Dahil Pasaport kapsamına alınmıştır. Bu tarih itibarıyla mevcut taahhütlü bireysel aboneler için bu değişiklik mevcut taahhütlerinin bitiminde tanımlanacaktır.
 • Herşey dahil Red Pasaport Ülkelerinde belirtilen operatörlerin kullanılmaması durumunda standart roaming ücreti uygulanacaktır. Detaylar için lütfen linki takip edin Herşey Dahil Pasaport Ülkeleri
 • Seçeneği alan abonelerimiz yurtdışına çıktıklarında Vodafone seçmek kaydıyla tarifelerindeki her yöne dakikalarını aşağıda belirtildiği şekilde yurtdışında arama yaparken ve aranırken kullabileceklerdir.
  • KKTC numaraları yönüne (Telsim, KKTCELL ve PSTN) yapılan aramalarda
  • Türkiye yönüne yapılan aramalarda (Vodafone,Avea,Tcell,Telekom)
  • Bulunduğu ülke yönüne yapılan aramalarda
  • Aldıkları tüm aramalarda kullanabileceklerdir.
 • Her şey dahil pasaport kullanım hakkı dolduğunda Türkiye ve KKTC yönü aramalar için Dakikası 1.5 TL olarak ücretlendirilir.
 • Tüm uluslararası aramalar ile her yöne dakikalar (Red Paket ve red taahhüt karşılığı alınan dakikalar) aşıldığında normal roaming ücretleri ile ücretlendirilir.
 • Seçeneği alan abonelerimiz geçerli ülkelerde tarifelerindeki her yöne smslerini yurtdışında tüm dünyaya sms göndermek için kullabileceklerdir.
 • Seçeneği alabilecek tarifelere yeni geçen aboneler; ilk fatura dönemlerinde seçilen tarifenin her yöne dakikaları, SMS' hakkı aktivasyon tarihi ile fatura kesim tarihi arasındaki gün sayısı ile orantılı verileceğinden, abonelerin ilk fatura dönemi içinde yurtdısına çıkmaları durumunda gün sayısı ile orantılı verilen dakikaların, SMS hakkını kullanabilirler.
 • Çeşitli kampanyalar ile verilen her yöne dakika veya sms bu seçenekle yurtdışında kullanılamaz.
 • Her şey Dahil Pasaport seçeneği'nden "HERSEYDAHIL" yazıp 8008'e kısa mesaj göndererek veya *8008# menüsüne eklenecek Red Hersey dahil seçeneğine kayıt seçeneğini seçerek faydalanabilirler.
 • Her şey Dahil Red Pasaport Seçeneği'nin iptal edilmesi için "HERSEYDAHIL IPTAL" yazıp 8008'e kısa mesaj göndererek veya*8008# menüsündeki Red Hersey dahil seçeneğinden iptal seçeneğini seçerek paketlerini iptal edebilirler.
 • Ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.

Faturalı Hat Roaming Ücretleri

Esaslar

KKTC Telsim faturalı hat aboneleri, Türkiye'de bulundukları sürece yapacakları görüşmeler için, uluslararası dolaşım tarifesi üzerinden ücretlendirilirler.

Faturalama sırasında ilgili operatör tarifesi üzerine ek hizmet bedeli ve ek hizmet bedeline uygulanacak vergiler (KDV ve OİV) eklenir.

Türkiye'de iken KKTC'den alınan çağrılar için de ücret uygulanmaktadır.

İnternet paketiniz Türkiye’de de aynı tarife üzerinden geçerlidir

Ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.

Yurt dışında kullanım ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Güney Kıbrıs Roaming Ücretleri

TVF_0816_Guney_Internet_Roaming_980x380px_Artboard-1.png#asset:9153


KKTC Telsim Faturalı hat aboneleri Güney Kıbrıs’ta bulundukları sürece GSM hizmeti almaları durumunda ücretlendirilecekleri tarife fiyatları aşağıda yer almaktadır.

Güney Kıbrıs’ta Roaming servisinden yararlanmak için “AC” yazıp 7075’e SMS gönderebilirsiniz, KKTC’de Güney Kıbrıs roaming ücretlendirmesi uygulanmaması için “KAPAT” yazıp 7075’e göndererek bu servisi kapatmanız gerekmektedir.

Ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.

Güney Kıbrıs roaming servisi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Data kullanımı ücretleri Ücret
Standart Data Kullanım 0,117 TL/MB
Haftalık 500 MB 50 TL

*Haftalık 500 MB paketinizi aktifleştirmek için 500 MB yazıp 7075’e SMS gönderebilirsiniz.

Arama yapma/alma ücretleri

KKTC Telsim’i Arama Ücreti 4,12 TL
KKTC Sabit Telefonları arama ücreti 4,12 TL
KKTC Diğer GSM Operatörlerini arama ücreti 4,12 TL
Türkiye Sabit Telefonları arama ücreti 4,12 TL
Türkiye GSM Operatörleri Arama Ücreti 4,12 TL
Güney Kıbrıs GSM Operatörleri Arama Ücreti 4,12 TL
Zone 1 Ülkeleri Arama ücreti 11,75 TL
Zone 2 Ülkeleri Arama ücreti 11,75 TL
Kısa Mesaj Ücreti 0,50 TL


Gelen Çağrılar (KKTC&TR) 1,5319 TL/dk
Gelen Zone 1 Çağrılar 6,2569 TL/dk
Gelen Zone 2 Çağrılar 11,4569 TL/dk


Faturasız Hat Roaming Ücretleri

Esaslar

KKTC Telsim Kontörlü hat aboneleri, Türkiye'de bulundukları sürece yapacakları görüşmeler için, uluslararası dolaşım tarifesi üzerinden ücretlendirilirler. Türkiye'deyken KKTC`den alınan çağrılar için de ücret uygulanmaktadır.

İnternet paketiniz Türkiye’de de aynı tarife üzerinden geçerlidir

Ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.

Yurt dışında kullanım ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Ücretlendirme

KKTC Telsim'i Arama Ücreti 35 Kontör/dk
KKTC Sabit Telefonları arama Ücreti 35 Kontör/dk
KKTC Diğer GSM Operatörlerini Arama Ücreti 35 Kontör/dk
Türkiye Vodafone Arama Ücreti 32 Kontör/dk
Türkiye Turkcell'i Arama Ücreti 32 Kontör/dk
Türkiye Avea'yı Arama Ücreti 32 Kontör/dk
Türkiye Sabit Telefonları Arama Ücreti 32 Kontör/dk
Kısa Mesaj Ücreti 20 Kontör/dk
1. Kademe Sabit Telefonları Arama Ücreti 11 Kontör/dk
1. Kademe GSM Arama Ücreti 40 Kontör/dk
2. Kademe Sabit Telefonları Arama Ücreti 70 Kontör/dk
2. Kademe GSM Telefonları Arama Ücreti 70 Kontör/dk
3. Kademe GSM ve Sabit Telefonları Arama Ücreti 40 Kontör/dk
4. Kademe GSM ve Sabit Telefonları Arama Ücreti 40 Kontör/dk
Gelen Tüm Çağrılar 24 Kontör/dk
11811 64 Kontör/dk
133 35 Kontör/dk
11832 35 Kontör/dk
11842 35 Kontör/dk
11855 35 Kontör/dk
Ücretsiz Türk Telekom Servisleri(110,112,121,122,123,124,126,151,154,155,156,157,158,159,161,177) 0 TL
Türk Telekom Servisleri(113,114,117,119,121,126,130,135,136,150,153, 163,166,168,169,170,171,172,173,174,175,176,178,179,180,181,182, 185,186,187,188,189) 18 Kontör/dk

Güney Kıbrıs Roaming Ücretleri

TVF_0816_Guney_Internet_Roaming_980x380px_Artboard-1.png#asset:9153


KKTC Telsim Faturasız hat aboneleri Güney Kıbrıs’ta bulundukları sürece GSM hizmeti almaları durumunda ücretlendirilecekleri tarife fiyatları aşağıda yer almaktadır.

Güney Kıbrıs’ta Roaming servisinden yararlanmak için “AC” yazıp 7075’e SMS gönderebilirsiniz, KKTC’de Güney Kıbrıs roaming ücretlendirmesi uygulanmaması için “KAPAT” yazıp 7075’e göndererek bu servisi kapatmanız gerekmektedir.

Ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.

Güney Kıbrıs roaming servisi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın

KONTÖR TL
KKTC Telsim’i Arama Ücreti 83 Kontör 5,40 TL
KKTC Sabit Telefonları arama ücreti 83 Kontör 5,40 TL
KKTC Diğer GSM Operatörlerini arama ücreti 83 Kontör 5,40 TL
Türkiye Sabit Telefonları arama ücreti 83 Kontör 5,40 TL
Türkiye GSM Operatörleri Arama Ücreti 83 Kontör 5,40 TL
Güney Kıbrıs GSM Operatörleri Arama Ücreti 83 Kontör 5,40 TL
Zone 1 Ülkeleri Arama ücreti 236 Kontör 15,34 TL
Zone 2 Ülkeleri Arama ücreti 236 Kontör 15,34 TL
Kısa Mesaj Ücreti 8 Kontör 0,52 TL
Gelen Tüm Çağrılar24 Kontör/dk-
Standart Data Kullanım 2,462 KNT/MB 0,16 TL/MB


My Vodafone'la tüm işlemler artık cebinde!

 • Kalan haklarını ve faturanı takip edebilir,
 • Sana özel ayrıcalık ve avantajlardan yararlanabilir,
 • Tek tıkla paket yenileyebilir veya ek paket satın alabilir,
 • My Vodafone'a özel kampanyalardan faydalanabilirsin!
Download on the App store Get it on Google Play