Deneyiminizi kişiselleştirmek ve size uygun içerikleri sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Hukuki şartlar ve gizlilik politikalarında belirtilen koşullarını okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.
Şiddet Karşı Diren Anıtı Açıldı


Ev içi şiddeti görünür kılmayı hedefleyen "Şiddete Karşı Diren" Projesi çerçevesinde Metehaıı bölgesinde Kemal Şemiler Caddesi üzerindeki çemberde inşa edilen anıtın açılışı yapıldı. Açılış, LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Kadından Yaşama Destek Demeği (KAYAD) Başkanı Meral Akıncı, KKTC Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar ve AB Destek Ofisi yetkilisi Chaarlotte Goyon ve diğer yetkililerin katılımı ile yapıldı. LTB tarafından KAYAD'a tahsis edilen çemberin düzenlenmesine Avrupa Birliği katkı koyarken, anıtın yaşam bulması içinde de KKTC Telsim sponsor oldu. Açılış töreninde, "Şiddete Karşı Diren" anıt yanşmasının birincileri Sercan Korkmaz ile Ali Dikbas da hazır bulundu ve henüz öğrenci olan iki gence KKTC Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar tarafından hediye takdim edildi.

Eserin "Şiddete Karşı Diren" anıt yanşmasının birincileri Sercan Korkmaz ile Ali Dikbaş'a ait olduğuna dikkat çeken Meral Akıncı, toplumsal cinsiyet eşitliğine vurgu yapılan eserin, kadınlar arasındaki birliktelik, dayanışma, işbirliği, toplumsal cinsiyet eşitliği ve insanlık mesajlannı yansıtarak, yaşıma jürisi tarafından kabul edildiğini söyledi. Akıncı, çemberi KAYAD'a tahsis eden LTB ye, çemberin düzenlenmesine katkı koyan Avrupa Birliğine ve anıtın yaşam bulması için sponsor olan KKTC Telsim'e teşekkür etti.