Deneyiminizi kişiselleştirmek ve size uygun içerikleri sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Hukuki şartlar ve gizlilik politikalarında belirtilen koşullarını okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

Telsim ve FODER iş birliğinde düzenlenen fotoğraf yarışmalarının amacı; Kıbrıs Türk fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını ve gelişmesini sağlamak, çocukların fotoğraf çalışmalarını desteklemektir. Telsim’in Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) ile farklı konularda yedi yıldır düzenlediği Çocuk Gözüyle Fotoğraf Yarışması’nın bu yılki konusu Kıbrıs’ın Sokak Oyunları olarak seçilmişti. 

Kıbrıs’ta anne ve babalarının oynadığı, sokak oyunlarını daha yakından tanımak ve sokak oyunlarına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Telsim’in Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) ile düzenlediği "Çocuk Gözüyle Kıbrıs’ın Sokak Oyunları” temalı fotoğraf yarışmasına İlkokul kategorisinde 33 kişi toplam 104, Ortaokul kategorisinde 14 kişi toplam 46 fotoğrafla katıldı.

Yarışmanın ödül töreni ve sergisi pandemi koşulları gözetilerek Sarayönü Lefkoşa’da açık havada gerçekleşti. Çocuk Gözüyle Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 50 Türk Lirası karşılığında satışa sunuldu. Satıştan elde edilen gelir Taşkent Yaban Hayat Rehabilitasyon Merkezi’ne bağışlandı. Ödül töreninin ardından ise dereceye giren ve sergilemeye hak kazanan fotoğraflardan oluşan serginin açılışı yapıldı.

Çocuk Gözüyle Fotoğraf yarışmalarında, 7 yılda 600’ün üzerinde katılım, 2000’in üzerinde fotoğraf karesi ve 56 ödüllendirme yapıldı.

Çocuk Gözüyle Kıbrıs'ın Çocuk Oyunları Fotoğraf Yarışması'nın ödül töreni videosu için tıklayın.