Deneyiminizi kişiselleştirmek ve size uygun içerikleri sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Hukuki şartlar ve gizlilik politikalarında belirtilen koşullarını okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

Ev internetinde dünya devi

ADSL

SüreData PaketiToplam
3 ay1 Mbit235 TL
2 Mbit365 TL
4 Mbit465 TL
8 Mbit695 TL
10 Mbit705 TL
6 ay1 Mbit425 TL
2 Mbit675 TL
4 Mbit875 TL
8 Mbit1.285 TL
10 Mbit1.345 TL
12 ay1 Mbit765 TL
2 Mbit1.285 TL
4 Mbit1.625 TL
8 Mbit2.345 TL   
10 Mbit2.565 TL

Esaslar

 • ADSL hizmetini kullanabilmeniz için Telefon Dairesinden tarafınıza ait minimum bir adet karasal hat tahsis edilmiş olması gerekmektedir. Eğer hattınız varsa ADSL başvuru ve hizmet temini kısmını Vodafone Mobile Operations Ltd. sizin vereceğiniz yetki dahilinde gerçekleştirecektir.
 • Sabit hattınızın ADSL hizmeti alabilmesi için Telefon Dairesinin bulunduğunuz bölgeye ADSL port hizmetini veriyor olması gerekmektedir.
 • ADSL hizmetinde SüperNet’in sunduğu fiyatlara ek olarak Telefon Dairesi tarafından ilk ay 25 TL+KDV ve sonrasında 15 TL+KDV aylık sabit ücret faturanıza yansıtılacaktır.
 • Abonelikler ön ödemeli olarak paketler dahilinde başlatılır. Kullanılmayan aylara ait olan aboneliğin geri iadesi yapılmamaktadır.
 • ADSL bağlantı tipi için ADSL Modem gerekmektedir. Tüm Telsim Shoplardan modeminizi kolayca temin edebilirsiniz.
 • SüperNet abonelik işlemlerinizi, paket yenilemelerinizi ve yeni abonelik işlemlerinizi tüm Telsim Shoplardan, Online İşlemlerden ve Çağrı Merkezimizden(444 0 542) gerçekleştirebilirsiniz.
 • Telsim, SüperNet kampanyalarında sonlandırma, değişiklik yapma ve uzatma hakkını saklı tutar.
 • Her iki bağlantı tipi için bulunduğunuz coğrafi konum ve doğal şartlara göre internet hızınız değişkenlik gösterebilir.
 • SüperNet Telsim’in sabit internet hizmeti olarak ADSL ve WDSL (wireless network) üzerinden abonelerine hizmet verir.

Adil Kullanım Kotası

Adil Kullanım Kotası nedir?

 • Adil Kullanım Kotası, ev ve telefon interneti kullanımında kişilerin karşısına çıkan kavramlardan bir tanesi. Temelde Adil Kullanım Kotası, internet kullanıcılarının, internet kullanımı sırasında yoğun veri trafiğinden minimum seviyede etkilenmesini sağlamak adına oluşturulan bir sistem. Örneğin 20 Mbps hıza sahip bir internet kullanıcısının, 10 GB veri indirme limiti varsa, veri indirme limiti dolduğunda internet kullanıcısının internet hızı 5 Mbps’ye düşürülüyor. Bu kota kullanıcıların tercih ettiği paketlemeye göre farklılık gösteriyor.

Adil Kullanım Kotası günün hangi saatlerinde geçerlidir?

 • 08:00-19:00 saatleri arasındaki ilk 10 GB’lık standart band (5 Mbit, 10 Mbit ya da 20 Mbit) kullanımınız sonrasında AKN devreye girer. 19.00-23.00 saatleri arasında ise kullanımdan bağımsız olarak AKK devreye girer.

Adil Kullanım Kotası aşımı halinde internet erişim hızı nasıl etkilenir?

 • 08:00-19:00 saatleri arasındaki kullanım 10 GB’ı aşmamışsa hız düşüşü olmaz ancak 10 GB’ın üzerindeyse her 5 GB’lık kullanım için 2 Mbit hız düşüsü yapılır. 19:00-23:00 saatleri arasında ise kullanılan her 1 GB için 2 Mbit hız düşüşü yapılır. Alt sınır 1 Mbit’tir.

Adil Kullanım Kotası aşımı halinde internet upload hızı nasıl etkilenir?

 • AKK upload hızı etkilemez. Upload hızı standart olarak en düşük 2 Mbit, en yüksek 4 Mbit hızına erişir.

Adil Kullanım Kotası uygulanmayan saat dilimi hangisidir?

 • 23:00-08:00 saatleri arasında AKK uygulanmaz hız 25 Mbit’e kadar yükselir.

Adil Kullanım Kotası seçilen pakete göre farklılık gösterir mi?

 • AKK seçilen paketlere göre farklılık göstermez. Kullanılan GB’a göre AKN devreye girer. Vodafone Evde Gamer ve dedike Evde İnternet paketlerinde AKK sistemi kullanılmamaktadır.

Adil Kullanım Kotası aşımında SMS bilgilendirilmesi yapılır mı?

 • AKK aşımında SMS bilgilendirmesi yapılmaz. Hızdan dolayı şikayette bulunan müşteriler, müşteri hizmetlerimiz tarafından aranarak AKK hakkında bilgi verilir. Müşterilerin talep etmeleri durumunda paketleri yükseltilir.

Sıkça Sorulan Sorular

• SüperNet nedir?

Telsim SUPERNET Vodafone Mobile Operations Ltd.’in İnternet Servis Sağlayıcılığı lisansı altında, Aralık 2015 itibariyle sabit(Fixed) internet hizmetlerini ADSL ve Wireless(WDSL) altyapısıyla abonelerine sunduğu süper hızlı sabit internetidir.

• ADSL internet nedir? ADSL internet servisinin avantajları nelerdir?

ADSL, asimetrik abone bağlantısı yoluyla internetin telefon hattına bağlı olduğu sistemdir. ISP haricinde telefon dairesine de ücret ödenmektedir. Servis başlatıldığı süreçten itibaren 25TL+KDV sonrasında ise her ay 15TL+KDV aylık telefon dairesine ödenen bir miktar karşılığı bağlatılır.

• ADSL aboneliklerde telefon dairesine ne kadar ücret ödenir?

İnternet ücretine ek olarak telefon dairesine 15TL artı %16 KDV şeklinde telefon faturanıza yansımaktadır.

• Sabit hattım yok, fakat ADSL kullanmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Öncelikle Telefon Dairesi’ne başvurarak evinize ya da iş yerinize sabit telefon aboneliği başlatmalısınız. Aynı zamanda bulunduğunuz noktanın ADSL Port hizmetinde de olduğunu kontrol etmelisiniz. Hattınız aktif olduğu andan itibaren ADSL için gerekli başvuruları sizin için biz yapıyor olacağız.

• Sabit hattım var, fakat ADSL portunda değil. Ne yapmalıyım?

Telefon Dairesinin ADSL hizmeti alabilmesi için ayrılan Port henüz hattınızın bulunduğu noktada yoksa bu etapta maalesef ADSL hizmetini size sunamayacağız. Fakat, SüperNet’in WDSL(wireless) interneti bu durumda size yardımcı olacaktır.

• ADSL’i evde veya iş yerimde nasıl kullanabilirim? Neye ihtiyacım var?

ADSL, telefon bağlantısı üzerinden DSL sinyal ile interneti kullanmanızı sağlar. DSL sinyali internete dönüştürmesi için bir adet ADSL MODEM’e ihtiyacınız bulunmaktadır. Telefon hattınızı ayrıca SPLITTER ile paralel hatta çevirip hem internet hem de görüşme hizmetini aynı anda kullanabilirsiniz.

• ADSL Modemi nereden temin edebilirim?

Telsim SuperNet ADSL Modeminizi tüm Telsim Shoplarda ve Telsim SüperNet yetkili satıcılarından kolaylıkla temin edebilirsiniz. SüperNet ADSL Modeminizin içerisinde Splitter bulunmaktadır.

• ADSL Aboneliğimi nasıl ve hangi paketlerle satın alabilirim?

ADSL aboneliğinizi tüm Telsim Shoplardan, tüm Telsim SüperNet yetkili satış noktalarından ve Telsim Çağrı Merkezinden(444 0 542) ön ödemeli olarak 3-6 ve 12 aylık paketlerle 1-2 ve 4 Mbit’e kadar olan seçeneklerle satın alabilirsiniz.

ADSL Aboneliğimi satın aldıktan sonra ne yapmalıyım?

ADSL aboneliğinizin tarafımızdan başlatılması için doldurduğunuz evrakları Telefon Dairesine teslim ediyor ve işlem sırasına aldırıyoruz. Yeni aboneliklerde ADSL hizmeti 2 hafta içerisinde Telefon Dairesi tarafından başlatılıyor. Hizmetin aktif olmasının ardından Telsim SüperNet aboneliğiniz de otomatik olarak başlıyor ve DSL sinyalinin evinize ya da iş yerinize ulaştığını yine sizlerin GSM numaranıza SMS ile bildiriyoruz.

• ADSL abonelik süremi nereden görebilirim?

Her türlü abonelik işlemlerinizi Online İşlemler sayfamızdan yapabiliyorsunuz. Abonelik başlangıç ve sonlanma tarihleri de yine burada sizin bilginize sunuluyor. 444 0 542 çağrı merkezimiz tarafından da yine ayrıca tüm abonelik bilgilerinizi görebilir ve işlem yapabilirsiniz. Buna ek olarak abonelik sürenizin sonlanmasına 3 gün kala sizi SMS ile uyarıyor olacağız.

• ADSL paketimi nasıl yenileyebilirim?

Telsim Shop’lardan, Online İşlemlerden ve Çağrı Merkezimizden ADSL paketinizi yenileyebilirsiniz.

• Kalan aylara ait olan ADSL paketimi iptal/iade edebilir miyim?

Hayır. Paketlerimiz ön ödemeli olarak aylık ve yıllık olarak siz müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

• ADSL aboneliğimi iplat ettirmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Telefon Dairesine iptal için başvuru yapmalısınız. Aylık 15 TL+KDV ADSL abonelik ücreti bu sayede iptal olacaktır.

My Vodafone'la tüm işlemler artık cebinde!

 • Kalan haklarını ve faturanı takip edebilir,
 • Sana özel ayrıcalık ve avantajlardan yararlanabilir,
 • Tek tıkla paket yenileyebilir veya ek paket satın alabilir,
 • My Vodafone'a özel kampanyalardan faydalanabilirsin!
Download on the App store Get it on Google Play