Deneyiminizi kişiselleştirmek ve size uygun içerikleri sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Hukuki şartlar ve gizlilik politikalarında belirtilen koşullarını okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

Son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaşan internet, giderek vazgeçilmezlerimiz listesinin en başına yükseliyor. İnternet, bilgiye ulaşmada sağladığı kolaylık ve işlerimizi en hızlı şekilde yapabilmemize olanak tanıyan donanımıyla büyük küçük herkesin sık sık başvurduğu bir araç haline geldi. Bu aracı sadece kullanmak değil, doğru ve bilinçli bir şekilde ondan yararlanmak gerekir. Aksi takdirde, insanların hayatlarını kolaylaştıran ve onları dünyanın her yerinden haberdar eden internet, özellikle çocuklar ve gençler için büyük tehdit oluşturmaktadır. Her bilgiye açık olan genç zihinlere, internetten doğru olarak nasıl faydalanılacağı gösterilerek, onların daha bilinçli olmaları sağlanmalıdır. Bu amaçla Telsim'in sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürlüğü ve CyberEthics iş birliği ile 2010 yılından bu yana her yıl ortaokul son sınıf öğrencilerine yönelik 10 yıldır düzenlediği seminerlerde öğrencileri internette dolaşırken karşılaşabilecekleri siber saldırılar ve tehditler konusunda bilinçlendiriyor. Bugüne kadar 27 bini aşkın öğrenci bu eğitimden faydalandı.

Güvenli İnternet Eğitimleri, Covid 19 önlemleri kapsamında online platforma taşınmıştır. Eğitimlerin amacı; çocuk ve gençlerin interneti belirli bir sorumluluk dahilinde, güvenle kullanmalarını desteklemek ve onları internetin yasadışı ve zararlı içeriklerinden korumaktır.

Güvenli internet sunumunu indirmek için tıklayınız.