Deneyiminizi kişiselleştirmek ve size uygun içerikleri sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Hukuki şartlar ve gizlilik politikalarında belirtilen koşullarını okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

Hayata değer katan kadınların yaşam öykülerini derlemek, her birinden belgesel hazırlamak ve bu başarılı kadınları gelecek nesillere aktarmak amacıyla Kadın Öyküleri Derneği (KÖDER) ve Telsim imzaladıkları iş birliği kapsamında Kıbrıs’ın ilk kadın ve öncü tenisçisi Özel Vasıf, konservatuvar mezunu ilk Kıbrıslı Türk tiyatro sanatçısı Ayla Haşmet'in ve ilk kadın milletvekili Ayla Halit Kazım, eğitimci, araştırmacı ve yazar Gülgün Serdar, ilk kadın kimyager Ayşe Coşar, ilk kadın hekim Dr.Aydın Sennaroğlu ve ilk eğitimli hemşire Firdevs İslamoğlu’nun hayatları belgesele konu oldu.

Proje, kadın öykülerinin kayıt altına alınması, geçmişin geleceğe taşınması, yeni kuşaklara ilham vermesi ve toplumsal hafızaya katkı koyması açısından büyük önem taşıyor.

Belgesellerin gösterildiği etkinlikten görüntüler için tıklayın.