Deneyiminizi kişiselleştirmek ve size uygun içerikleri sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Hukuki şartlar ve gizlilik politikalarında belirtilen koşullarını okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

Telsim ve Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği, Kıbrıs Türk Edebiyatını dünyaya açtı. Telsim ve Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği işbirliğinde hayata geçen Sesli Kitap Projesi için seslendirilen kitaplar, dünyanın en büyük sesli ve e-kitap yayın servislerinden biri olan Storytel’de yayınlanmaya başlandı. 

Proje kapsamında Hikmet Afif Mapolar’a ait Kök Nal kitabını oyuncu Osman Alkaş, İsmail Bozkurt’un kendi sesinden Yusufçuklar Oldu mu? romanı ve Bekir Kara’nın Kavuni romanı oyuncu Osman Alkaş’ın sesinden Storytel’de yayınlandı.

Sesli Kitap projesi ile Kıbrıslı Türk yazarların eserlerin sesli bir biçimde dijital ortama taşınması, Kıbrıs Türk Edebiyat Kültürü ve Sanatı’nın dünyaya açılması sağlandı. Ayrıca sesli kitap projesi sayesinde, görme engelli bireylerin de Kıbrıslı Türk yazarların kitaplarını dinleme fırsatı yaratıldı.

Dünyanın en büyük sesli ve e-kitap yayın servislerinden Storytel, 700.000’den fazla başlık ve içeriğini dinleme ve okuma imkanı veren bir abonelik hizmeti sunmaktadır.  Storytel’in yayıncılık hizmetleri, sesli kitap yayıncısı StorySide ile geniş kitlelerin beğenisini kazanmış Kuzey Avrupa yayınevleri Norstedts, People’s ve Gummerus tarafından verilmektedir. Dünyada 25 pazarda faaliyet gösteren Storytel’in merkezi İsveç, Stockholm’dadır. Kitapseverler, Storytel’i AppStore ve GooglePlay’den indirip Kıbrıs Türk Edebiyatı’na ait kitapları dinleyebilecek.

Kök Nal’ı dinlemek için tıklayınız.

Yusufçuklar Oldu Mu’yu dinlemek için tıklayınız.

Kavuni’yi dinlemek için tıklayınız