Deneyiminizi kişiselleştirmek ve size uygun içerikleri sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Hukuki şartlar ve gizlilik politikalarında belirtilen koşullarını okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

Telsim, ülkenin kanayan yarası trafik kazalarının önüne geçilmesi için de birçok projeye imza attı. Bunlardan bir tanesi de Avustralya'nın Victoria eyaletinde kullanılmakta olan ve ülkemize uyarlanan “Çocuklar Trafikte” isimli kitaplar anaokullarda ve ilkokullarda öğretmen kılavuz kitabı olarak kullanılacak. Trafikte Kazasız Yaşam Derneği (TRAKAYAD) ile Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS)’nın anaokul ve ilkokullara yönelik hazırladığı, Telsim’in de katkılarıyla basımı yapılan Örgün Trafik Eğitimi kitaplarının hazırlığı tamamlandı.

Trafik Güvenliği Eğitimi kitaplarının etkin bir şekilde kullanılmasını teşvik etmek amacıyla öğretmenlere yönelik planlanan hizmet içi eğitim kursları tüm bölgelerde gerçekleştirildi. TRAKAYAD Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Sevay, Dr. Ayşe Zeki, Dr. Berna Arifoğlu ve Trafik Psikolojisi Uzmanı Deniz Atalar tarafından verilen eğitimlerde, ülkemizdeki trafik sorunu, bu sorunun eğitimle nasıl çözüleceği ve trafikte değişimin nasıl sağlanacağı ele alındı.

Trafik kurallarının küçük yaştan öğrenilmesi için “Çocuklar Trafikte” adlı kitapların basılmasına katkı sağlayan Telsim ayrıca, Tüm bunların dışında Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile trafik bilincini yaymak adına Trafik Farkındalık Protokolü imzalayarak, Kıbrıs’ta ilk kez Trafik Çalıştay’ı gerçekleştirdi.